Тепло в офісі, будинку чи квартирі це про комфорт під час роботи та затишок вдома чи у гостях. Відтак часте відчуття холодних рук, замерзання ніг чи поява «гусиної» шкіри може означати, що система опалювання дає збій.
 
Холодна пора року в Україні є досить тривалою. Чи буде тепло вдома або в робочих приміщеннях певним чином залежить від створення оптимального мікроклімату. А мікроклімат, своєю чергою, впливає на здоровя і гарне самопочуття. За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я температура в приміщеннях має бути в межах +18-22°C. Схожого температурного режиму радять дотримуватись і санітарні служби, і фахівці з охорони праці. Далі більше розповімо, коли потрібна заміна опалення в квартирі, коли краще міняти батареї, та який тип радіатору обрати.
 
Коли краще міняти батареї?
Коли душа забажає. Хоча все залежить від того, де саме ви плануєте міняти батареї.
 
Загалом вдало поставити чи замінити радіатори можна в процесі ремонту. В деяких сучасних багатоквартирних будинках для цього не потрібно перекривати воду усім своїм сусідам, та отримувати неприємні відгуки в загальному чаті мешканців будинку. Заміну батареї можливо здійснити у будь-який зручний для вас час і не залежати ні від сезону, ні від співмешканців.
 
Але, якщо ваш будинок зводився у радянську епоху, то слід запросити сантехніка. Далі перекрити, злити воду у опалювальній системі будинку, і вже тоді ставити нові батареї. Або ж орієнтуватись на опалювальний сезон. Він зазвичай завершується в Україні у березні, а розпочинається у жовтні. Проміжку часу весна-літо і початок осені вам буде достатньо, щоб підібрати якісні батареї в інтернет-магазині Termozona, правильно їх встановити та визначитись, чи потрібні вам термостатичні вентилі в опалювальній системі.
 
 
Які можуть бути причини для заміни системи опалення?
  • Початкових хибний вибір і встановлення радіаторів. Тобто під час облаштування приміщення не була врахована його площа, висота стелі, особливості розташування (перший чи останній поверх, кутова квартира, товщина стін приміщення тощо). Ключову роль можуть відігравати вікна  - їх розмір, конструкція склопакету, утеплення та ін. Також для інсталяції могли обрати не ті батареї – радіатори зі слабкою тепловіддачею, з недостатньою кількістю секцій.
  • Аварійна ситуація за якої виникла розгерметизація в трубах чи система опалення засмітилась.
  • Або просто настав час змін в інтерєрі приміщення.
 
Види радіаторів
Основна функція радіаторів опалення (батареї) обігрів приміщення за допомогою циркуляції повітря, що нагрівається. Важливо розуміти площу приміщення, який потрібно обігрівати та особливості радіаторів це впливатиме на загальну ефективність системи опалення. Наприклад, якщо допустити помилку у прорахунку тепловіддачі однієї секції секційного радіатора у співвідношенні на метр квадратний, то встановлення такої опалювальної системи не дасть потрібного результату.
 
Серед найпоширеніших видів радіаторів існують:
Детальніше про кожен вид радіаторів
Сталеві панельні радіатори досить легкі порівняно із всім нам знайомими чавунними батареями. Вони виготовляються зі сталі.
 
Це ідеальний варіант для приватних будинків. Тоді, як в багатоквартирних будинках даний тип радіаторів довго не прослужить. Наприклад, неконтрольований злив води у системі опалення вкрай несприятливо впливає на сталеві батареї. Вони від цього швидше зношуються. В панельному житловому будинку такі батареї можуть експлуатуватись приблизно 2-3 роки. На їх недовговічність зокрема також впливає й низька якість води.
 
У сталевих радіаторів висока віддача тепла. Їх робочий тиск складає від 6 до 10 атм.  Цей вид радіаторів достатньо надійний та має добре співвідношення ціна-якість.
 
В інтернет-магазині Termozona представленні сталеві радіатори наступних брендів та країн-виробників:
- DeLonghi (Італія),
- E.C.A. (Туреччина),
- Imas (Італія),
- KRAFTER (Туреччина),
- Kalde (Туреччина),
- Kermi (Німеччина),
- PURMO (Фінляндія),
- Quinn Radiators (Великобританія).
 
Всім знайомі секційні чавунні радіатори — традиційні, важкі та надійні батареї. У свій час користувались великою популярністю через свою довговічність. Термін експлуатації міг сягати 50 і більше  років.  Чавунні батареї завжди вимагали догляду та фарбування. Наразі для любителів ретро такі батареї швидше слугують одним із важливих елементів інтер’єру, аніж ефективним приладом опалювальної системи.
 
Та попит досі породжує пропозицію. Так, на просторах інтернету ще можна знайти оголошення з продажу чавунних радіаторів як старого, так і "нового" зразка. Зокрема, "новий" зразок — це батареї, що створенні у ретродизайні з різними візерунками, які мало нагадують виключно радянські чавунні пристрої для опалення. 
 
Якщо все ж наважились оновити старі батареї, то чавунні радіатори краще і простіше замінити на секційні радіатори без втручання в систему опалення. Це  дозволить кардинально не рухати трубу, адже підключення відбувається збоку, що виявиться простіше і економічніше для бюджету. Навіть, наприклад, якщо помилились  з кількістю секцій, їх майже завжди можна додати.
 
 
 
Секційні біметалеві радіатори створенні спеціально для систем опалення багатоквартирних ЖК. Під час виробництва такої батареї використовують алюміній та сталь. Тепловіддача секційних біметалічних радіаторів залежить від співвідношення кількості секцій відносно площі приміщення. Головна їх перевага монтаж до будь-яких труб та стійкість до високого тиску в опалювальній системі (до 25 атмосфер). Завдяки цьому секційні біметалічні радіатори надійні й їх часто рекомендують спеціалісти.
 
В інтернет-магазині Termozona представленні секційні біметалічні радіатори наступних брендів та країн-виробників:
- ALLtermo (Китай);
- DaVinci (Словаччина);
- Fondital та Nova Florida (Італія. Це два італійські бренди, які належать Silmar groupe);
- Global (Італія);
- Leonardo (Словаччина);
- Tianrun1 (Китай).
 
 
Секційні алюмінієві радіатори, за відгуками самих покупців, часто обирають за їх красу. Такі радіатори поєднали в собі естетичний зовнішній вигляд з високою тепловіддачею. Тим не менш алюмінієві радіатори під час експлуатації є більш вимогливими за решту радіаторів.
 
Чи можна ставити секційні алюмінієві радіатори в центральних опалювальних системах? Алюміній відносно стійкий до високого тиску та гідроударів, але вибагливий до води  — може піддаватися корозії. Зокрема, слід зважати, що алюмінієві радіатори швидко нагріваються, але і швидко охолоджуються. Тому для приміщень, де часто відключають опалення, даний тип батареї не буде надто вдалим варіантом.
 
В інтернет-магазині Termozona представлені секційні алюмінієві радіатори наступних брендів та країн-виробників:
- ALLtermo (Китай);
- Fondital та Nova Florida (Італія. Це два італійські бренди, які належать Silmar groupe);
- Global (Італія).
 
*Порада від сантехніка. Біметалеві радіатори значно краще чинять опір корозії, ніж алюмінієві, і розраховані на тривалішу експлуатацію. Рекомендується при лужній воді (вода високого ph) встановлювати біметалеві радіатори.
 
Під час вибору батареї важливо усвідомити, що ви купуєте не просто радіатор чи красиву батарею, а платите за тепло, яке ви можете отримати за її допомогою. Зазначена потужність у ватах (Вт) у характеристиках до кожного радіатора – потужність, на яку здатна секція. І ця потужність прямо пропорційна вартості радіатора, вартості однієї секції.
Секційні батареї на перший погляд можуть здаватись однаковими.  Насправді ж вони різняться між собою за багатьма характеристиками, наприклад, за пелюстками, кількістю рядів ребер, якістю металу, ваги, товщини та ін.
 
Встановлення радіатора
Монтаж батареї також впливає на її функціонал. Адже при неправильному встановленні радіатор зігріє швидше кота на підвіконні, аніж вашу кімнату.
 
(правильне (перше - ліворуч) і неправильне (друге - праворуч) встановлення)
    
 
Декілька правил монтажу радіатора:
  • відстань від приладу опалення до стіни не повинна бути меншою за 25 мм;
  • відстань від підлоги до нижньої межі радіатора – не менше ніж 120 мм і не більше ніж 150 мм;
  • відстань від верхньої межі опалювального приладу до підвіконня має становити не менше ніж 80 мм.
 
Варіанти підключення батареї
Радіатори зазвичай мають кілька варіантів підключення, що залежить від системи опалення, тобто від кількості труб – це або одно-, або двотрубна система. Отже, варіанти бокового та/або нижнього підключення передбачають наявність труб, до яких потрібно під’єднати радіатор. Наприклад, внизу під батарею можуть встановлювати «бінокль» – спеціальний клапан для підключення. Загалом існує кілька способів підключення радіатора: бокове, нижнє, діагональне.
 
*Пам’ятайте, що більшість комплектацій радіаторів має лише сам радіатор – з коробки ви дістанете лише придбану батарею. Додаткові комплектуючі потрібно підбирати і докуповувати, бо в кожного система опалення за кількістю труб різна. Щодо питань підбору додаткових кріплень вас проконсультують під час оформлення замовлення співробітники інтернет-магазину Termozona.
 
До слова, для підключення та встановлення секційної батареї можуть знадобитись спеціальні комплекти, крани, термостатичні елементи, кріплення.
 
Враховуючи різноманітність домівок, квартир чи офісів, для кожної системи опалення ви обираєте відповідні батареї та комплекти для їх підключення. Бажаємо вам якісних радіаторів і теплих, затишних осель.
 
Більше про асортимент радіаторів дізнавайтесь в інтернет-магазині Termozona.